Published On: 19 Qershor, 2016

“Ne nuk falim!” – motoja e protestës së nesërme në Shkup

Iniciativa qytetare “Protestoj”, e cila është pjesë e të ashtuquajturit “Revolucion i Larmë”, paralajmëroi për nesër në Shkup protestë për shkak të mosplotësimit të kërkesave të tyre ultimative.

Në rrjetet sociale thirret për dalje masive në protesta me parullën “Ne nuk falim! Do të ketë drejtësi, do të ketë paqe”.

Në paralajmërimin për protestën nga lëvizja theksojnë se nuk do të lejojnë negociata për ardhmërinë e qytetarëve me dyer të mbyllura dhe se janë të mllefosur me elitat politike që po i mbajnë shumë gjatë qytetarët në një status quo me negociata të pasuksesshme dhe jotransparente, pa pjesëmarrjen e qytetarëve.

“Jemi lodhur me negociata në të cilat ne jemi vëzhgues pasivë! Zëri ynë duhet të dëgjohet edhe nga Qeveria edhe nga opozita! Dhe do të dëgjohet! Nëse jo në atë dhomë të vogël të bisedimeve, do të na dëgjojnë në rrugët dhe sheshet e këtij shteti!”, thuhet në komunikatë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...