Published On: 14 Janar, 2016
Bota |

Në mesin e dhunuseve seksual është edhe një serb në Këln të Gjermanisë

Këln, 14 janar  -Siq kemi njftuar afro 100  femra, kryesish vajza te reja ishin viktime e dhumimeve, ngacimeve dhe abuzimeve sekskuale në mes nates  së 31 dhjetorit dhe 1 janarit, në afërsi të stacionit të trenit në Koln nga ana e emigrantëve për cka aty ketu ne disa media jane pare lista te disa emrave.

Gjurmëve të listes se  dhunesve ne Keln të Gjermanisë nate e ndërrimit te moteve agjencia e lajmeve “Presheva jonë” ka asritur te  konkatoj dhe mesoj  para pak nje qasti nga burimet  zyrtare  të Policise Federale gjermane se ne mesin  32 dhunesve gjendet edhe nje serb (G.S.)

Sipas polissë te rajoit t Kleinit, ata shfrytëzuan atmosferën e festës së Vitit të Ri në formën e masave të njerëzve të tubuar dhe kanë abuzuar seksualisht me femrat, duke i grabitur dhe duke i provokuar dhe prekur ato në pjesët e tyre intime te trupit dhe gjithashtu duke i futur duart e tyre në organet gjenitale.

Policia Federale ka nga ana e identifikuar 32 persona, pjsemerrës ne keto sulme dhe abuzime seksuale ne Këln. Burimet nga policia gjermane fedreale kane njoftuar sot agjencinë e lajmeve “Presheva jonë” se ne mesin e tyre, pos nje serbi ishin edhe 9 algjerianë, 8 marokenë, 5 iranianë, 4 sirianë, një irakien , një amerikan dhe tre gjermanë. Njëzet e dy prej tyre janë azilkërkues. Të gjithë keta janë të dyshuar për vjedhje dhe dhunë.

Se a ka kishte ndonje shqiptar ne mesin e këtyre dhunuesve seksual, policia gjermane për “Presheva jonë” ka konfirmuar ne vazhdim se “Ne listen tone nuk ka njrez nga ballkani pos nje serbi,  ku ishin pejsmearres ne naten e zeze te ndrrimitt  moteve ne Klen te cilet kishin dhunuar, provokuar e  ngacmuar e sekualisht afro njëqind femra ne qytet..” ka pohuar policia gjermane për “Presheva jonë”  _87501938_030786721

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...