Published On: 10 Prill, 2016

Në LDK nuk ka veç hajna e të shantazhuar, por edhe deputet të Erdoganit

 • “DEPUTETJA E ERDOGANIT”

Shkruan: Xhevat Rexhaj

Sa herë kam shkrue, shumë herë qe besa, se në LDK ka hajna, ka tucana, ka të shantazhuar dhe ka përkrahës edhe të talebanizmit mjerisht. Rasti ma i freskët është sot, me një deputete që merr rrogën në emën të LDK-së e Kosovës, por në realitet po tregon se është deputete e Erdoganit… Kjo far deputete sot ka hapur një “serial” në fb me e promovue turqen, dhe me i thirrë miqtë (që mjerisht ishin shumë) të diskutojnë tyrqe ngase po shkojka në shtetin e Erdoganit, por a me para të shtetit apo private nuk po e di…
Turp, pisllëk një deputete që nuk i ndihet zani në parlament komunikon turqisht me shqiptarë… apo turq, nuk po e marrë vesh tash. ‘GYNAJDEN E COK GYSEL ARKADASHA’ është kontributi i deputetes, fatkeqësisht të LyDyKy-së! Ehhhhh lexoni komentet në postimin e saj, krejt erdoganqe…

(Deputetja Njomza Emini)

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-eshte-politikani-me-i-pasur-i-kosoves-video/

http://www.shqiptari.eu/studiuesi-japonez-kanuni-kodi-ma-i-lashte-boteror-i-mbijetuar-para-krijimit-te-shteteve/

http://www.shqiptari.eu/video-shokuese-a-i-kane-shpallur-lufte-vetevendosjes-apo-ajo-eshte-e-tille-video-2/

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. Naser thotë:

  Të gjithë atyre që ju pengon erdoganin dhe Turqia ata janë serbo sllav dhe grekët komunista besnik të ish Jugosllavisë dhe të kthyer tash në europian edhe ma papë se papà ka mbaruar koha e juaj për ju punëtore të djallit tash shqiptarët do të jenë miq me vllezerit të tyre e jo me armiq

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. agron thotë:

  Sa dot hekim edhe sa sot me 10.04.2016 në ora 19:30 te Rtk po tregon se si povjen një ndimsi i kasapit të Serbis dhe hiq pa kurfar problem po hyn në kosov dhe ne ende bisedojm kqyr Ldk apo pdk apo edhe pak ma larg te Turqit o Muuuuuta kqyrni oborin tën na myti shkau si asgje su ba edikushi po kqyr T erdoganin po mbylleni gojen mos imsoni njerz të behen terorist popllit vet.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(3)
 3. Abas Fejzullhahi thotë:

  Kuvendi i Kosovës si4 po dëshmohet deri me tash me veprimet e kuvendarëve, ka mbledhur gjithë fundrinat, edhe ata që mund të dallohen me ndonjë përqindje te vogël, në mesin e tyre, s`kanë asnjë mundësi me ndrruar diçka për të mirë as në LDK e as në paritit jera në pozitë dhe opozitë.Haraçin po e paguan e ka me e paguar populli shqiptarë i Kosovës.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)
 4. Luan Gacaferi thotë:

  Ky autori ktij shkrimin paska “harrue” më e than së LDK-ja, ka edhe Deputet të Hashim Thaqit dhe të Kadri Veselit.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
  • Emri juaj.. thotë:

   More pse ka PDKist nuk eshte rrezik se aty ka edhe burra te mir se qe 20 pas luftes ka mbledhje njerz te ndryshem kjo parti se ne fillim i ka pasur krejt tajfen te Hotel Rognerave.Po qka ti thojmi kësaj tjetres se se aty kemi edhe njerz te SHIKUT te Kardi Veselit me misione qe ta shkatrrojn Kalanë se brendshmi sikurse Vjosa Osmani e Arben Gashi e nja dytri Fytyra te verdha qe po qesin shkelma kinse po ju dhimbset LDK qe po rritet rreth Isa Mustafes e po bëhet e fort sikur dikur me Rugoven qe e dridhke Europ e Amerik nga Patriotet e Kombit qe kerkonin Kosoven shtet dhe e bënë,por ja tani antipatriotizmi ku arriti kulmin sa qe paturpsisht po sulmohen kjo parti vlerash e burra shteti qe se e luajn milimetrin nga Rugovizmi apojo e dikujt po ju dhimbëshka kjo Deputetja qe tyben as qe po e njihkena qe është e LDK,po mos koft edhe kjo Genjeshter kunder vlerave patriotike qe ka kjo parti e te ja uli moralin Kombtar LDK,kur kjo parti e ka fytyren e shpluar pro Kombit pro shtetit pro popullit te saj e dikush nga SHIKASIT po provokojn kinse LDKja na qenka pro Turke,por jo na vjen keq pak prej këtij autori te shkrimit qe tybe as këtë nuk po e njeh,por desha te ja bëjë me dije se Turqia dhe Erdogani janë vllezer te Hashim Thaqit dhe te Edi Rames qe po dojn me ju dalur Pasuri e popullit fukara edhe ne aferes e Panamasë e ju shkruni kunder Turqve qe te dy i ke Kryeministra te dy shteteve Shqiptare fatkeqsisht dhe vazalin e tyre e kan Ali Ahmetin te sllavomaqedonisë,se Deputetja nuk mundet ti shet interesat e Kombit,se ato interesa i shetë Pashai ne krye te shtetit qe e bëten Kosoven gati krejt Mugjahidine përmes Erdoganit Turk qe po i rekrutojjn Shqiptar Ushtar te ISISit Arabë ti zotri i këtij Artikulli ankoje pak këtë qeshtje Mugjahidine dhe se kush e bëri Kosovë Shqipri keshtu kaq muslimane pas luftes se UCK apojo a luftuam ne për Arabizem e Turqizem e për Xhamia Turke apo luftuam për Bashkim Komtar dhe se kush e Turqizoi Kosoven pas luftes a LDK apo PDK e VVeja e mos u anko ne këtë mjerane Deputete se kjo edhe po te ishte krejt Turke ne LDK qe ka te drejt edhe Turku te jetë antarësi i kësaj partie por nuk dote thot se mundet te i shetë interesat e Kombit apo,te pshnet mos u merakos fort për LDK se kjo ka vlrat Rugovjane e Kombtare por kontrolloi pak tjerat parti qe jan stermbushur me Turq,Arab e UDBASHË te Qelbur apojo…

   Përgjigjiuni
   Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 5. Xhafer Leci thotë:

  Partia ka mekanizmat e vet për largimin e atyre që bëjnë politikë jashtë, normave dhe rregullave të sanksionuara me ligj.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...