Published On: 13 Shtator, 2016

Në këtë moshë partnerët tradhtojnë më së shumti…

Disa hulumtime të reja kanë zbuluar se “mosha më e rrezikshme e tradhtisë” është 39.

Viti i fundi i një dekade (19, 29, 39, 49..) shihet si vit i ri në jetët e personave, ku ata kërkojnë opsione të reja dhe emocione të freskëta, transmeton Telegrafi.

Një anketim me 1,000 njerëz nga IllicitEncounters ka shikuar modelet e tradhtisë – sa është mosha më e zakonshme për të tradhtuar dhe përse.

 33 për qind e njerëzve kishin tradhtuar kur kishin qenë 39 vjeç, përderisa mosha 29 vjeçe e kishte zënë vendin e dytë sa i përket “rrezikshmërisë së tradhtisë” me një përqindje prej 23.

Shumica e të anketuarve – 76 për qind – kishin thënë se kishin tradhtuar për shkak të mungesës së emocioneve apo eksitimit nën çarçafë, përderisa gjysma e të anketuarve kishin deklaruar se ndjeheshin të mërzitur me partnerët aktual.

Christian Grant nga Illicitencounters thotë: “Keni kujdes nga figura 9 – është mosha më e rrezikshme sa i përket aferave jashtëmartesore”.

“Kjo aplikohet tek meshkujt dhe tek femrat. Të dy gjinitë kërkojnë afera kur janë në pragun e hyrjes në një dekadë të re. Ndërsa, disa hulumtime tjera tonat tregojnë se disa persona tradhtojnë për të marrë vëmendjen e partnerëve aktual.” /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...