Published On: 4 Prill, 2016

Në këtë hartë interaktive mund të lexoni se cilat vende janë të përfshira në “Panama Papers” (Dokumente)

Dy kompani shqiptare janë të përfshira në skandalin e njohur si “Panama Papers”, që lidhet me fshehjen e parave që njerëzit më të fuqishëm të globit bënin në ato që quhen parajsa fiskale. Po të klikosh pranë emrit ‘Shqipëri’ në hartën e vendeve të përfshira në këtë skandal, jepen të dhënat se nga vendi ynë janë dy kompani, 3 përfitues dhe 22 pronarë aksionesh. Emrat e tyre nuk bëhen publike në këtë hartë, teksa pritet që me zbulimin e dokumenteve të tjera, të zbulohen edhe detaje të reja në lidhje me përfshirjen edhe të Shqipërisë në këtë skandal, raporton Gazeta Blic.

Nga kjo Hartë bëhet e qartë që nga Kosova nuk ka firma as persona kurse kjo gjë tash për tash vlen edhe për Serbinë.

KËTU mund të shihni hartën me vendet dhe firmat për  pastrimin e parave dhe fshehjen e tatimeve.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...