Published On: 14 Janar, 2016
Bota |

Në Kanada mbërrijnë 10 mijë refugjatë sirianë

Gjithsej 10 mijë refugjatë sirianë kanë mbërritur në Kanada me rreth dy javë vonesë krahasuar me planin e paraparë, deklaroi ministri i Emigracionit John McCallum, raporton Anadolu Agency (AA).

Ministri për mediat kanadeze theksoi se është shumë me rëndësi që Kanadaja ka pranuar refugjatë dhe migrantë. “Kemi marrë një hap shumë të rëndësishëm”, tha McCallum, me rastin e pritjes së 10 mijë refugjatëve.

Sipas tij, Kanadaja deri në fund të shkurtit të këtij viti duhet të pranojë rreth 25 mijë refugjatë.

Ndryshe, refugjatët në Kanada vijnë nga qendrat e pranimit në Jordani, Liban dhe Turqi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...