Published On: 17 Qershor, 2016

Ne jemi Ilirë, nuk jem as sllav, as turq. Le të hapen monumentet arkeologjike. Aty fshihet e vërteta – Video

 

Muftiu boshnjak i Novi Pazarit, Muamer Zukorliq ka bërë një deklarat bombastike lidhur me prejardhjen e popullit të tij.
#SHPËRNDAJE
Ai në fjalim ka theksuar se populli boshnjak nuk është as turk e as sllav, por janë Ilirë dhe për këtë duhet të mburren sepse civilizimi i tyre është më i vjetri në Ballkan.
#SHPËRNDAJE!
“Më thoni të dashur, pse komplekset arkeologjike në Novi Pazarit janë të mbyllura për turistët nga ana e sërbëve? Ata e dine se nëse i hapin për vizitorë aty do të vijnë njerëz të kualifikuar për t’i vizituar ato, dhe do ta kuptojnë se këtu kanë jetuar Ilirët, dhe kjo tokë u përket atyre e jo sërbëve” ka theksuar myftiu Muamer Zukorliq. #SHPËRNDAJE

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-marreveshja-sekrete-e-hashim-thacit-me-gjykaten-speciale/

http://www.shqiptari.eu/turkoshaku-hoxhe-shefqet-krasniqi-luan-me-ndjenjat-kombetare-te-tifozeve-kuqezi/

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. detari thotë:

  Ata qe i ndryshuan emrin gadishullit Ilyrik menduan se do zhbenin histotine.Shkencetaret gjeten grimcen e Zotit dhe tronditen boten ndersa historianet Serb fhe Grek mundohen kot ts mshefin te verteten.Pap me rastin e shenjterimit te Nene TEREZES e tha qarte.E arthmja po del cdo dite ne pah se kush kane qene Iliret.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(11) Nuk Pelqej(2)
 2. idajet elmazi thotë:

  Identiteti kombetar eshte i pandryshueshem,prandaj dhe eshte primar.
  Te identiteti kombetar s’vendos deshira,as simpatia dhe antipatija,prandaj dhe eshte e pandryshueshme.
  Percaktimi fetar eshte i levizshem dhe ketu vendos bindja. Religjioni percaktohet edhe ne baze te bindjes, prandaj dhe eshte i ndryshueshem dhe ky ndryshim s’ka numer te limituar.Çdo mengjez mund te te takoi me bindje tjeter,mvaresisht nga faktet e argumentuara-dje mund te isha i nje grupi te krishtenizmit,sot argumentet me binden te jem musliman,neser dalin ne tregun mental do fakte tjera dhe u bindem atyre…..Çdokush grabit me te miren,me te pastren…A me e mire e me e bukur gjithmon eshte me e reja.
  I tere Ballkani e me gjere ka qene hapsire pagano-ilire,e ne jemi pasardhes te tyre.Kohrat na e kane ndryshuar bindjen,por jo dhe identitetin,pa mare parasyshe deklarimet e disa individeve,te te cilet ka dominuar interesi.
  Hoxha i Novi Pazarit e thot me se te verteten.
  Per kete duhet perkrahur e mbrojtur.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(1)
 3. ylvi thotë:

  atehere meqe e verteta del ne pah duhet ta pohosh se fene qe mban jua ka dhene turku dhe jo se e zgjodhet vete sepse deshiruat me zjarr kete fe. nuk ofendoj por kjo do ishte me vlere sikur ta vazhdoje fjalimin edhe ne kete fushe sepse feja e ilireve nuk ka qene asnjehere ajo qe mbajne turqit por ka qene e krishtere.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(15) Nuk Pelqej(21)
 4. albert rushan thotë:

  E verteta e nje kombi mund te perdhoset , mund te mohoet , mund te adoptohet , por kure nuk mund te zhduket , e arthmja I takon kombit Shqiptar si te vetmit dhe te drejtperdrejte trashegimtare te qyteterimit Pellazgo -Ilir , besoj se dhe bota e ka kuptuar tashme dhe do te ndreqe kete gabim fatal historic , dhe I takon pra nje grupi te vertete historianesh nga te gjitha vendet e botes te rishkruajne historine dhe te vendosin ne vend te drejtat trashegimtare te popullit Shqiptar

  Përgjigjiuni
  Pelqej(45) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...