Published On: 22 Shtator, 2016

Në Indonezi prezantohet Ferrari 488 Spider

Në kryeqendrën e Indonezisë është prezantuar Ferrari 488 Spider, modeli më atraktiv dhe më i ri i prodhuesit italian të automobilave luksoz.

Me 660 kuaj fuqi dhe motor V8 twin-turbo, 1.420 kilogram i rëndë, siç transmeton AA, Ferrari 488 Spider arrin shpejtësinë deri në 100 kilometra në orë për vetëm 2.8 sekonda dhe shpejtësi maksimale prej 340 kilometra në orë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...