Published On: 19 Korrik, 2016
Bota |

Në Gjermani sulm me sëpatë në një tren, raportohet për shumë të lënduar

Më shumë se 20 persona në Gjermani janë plagosur, pas një njeri me sëpatë u tërbua, njoftojnë mediat gjermane, shkruan BBC, raporton GazetaBlic.com

Një operacion policorë, duke përfshirë edhe një helikopter, është duke u zhvilluar në Heidingsfeld, pjesë e qyteti të Würzburg -ut në Gjermaninë Jugore.

Mediat Lokale (në gjuhën gjermane) kanë shkruar në Twitter se 21 persona ishin plagosur dhe një i dyshuar duket të jetë qëlluar.
Linja e trenit mes Würzburg-Heidingsfeld dhe Ochsenfurt është e mbyllur.

Agjencia e Gjermane e Lajmeve – DPA,  njofton se policia ka thënë se disa nga plagët e viktimave janë të rrezikshme për jetë. /© BBC – GazetaBlic.com /

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...