Published On: 17 Janar, 2016

Në Gjermani përkujtohet Jusuf Gërvalla

Në Ludwigsburg në Gjermani në Klubin kulturor e sportiv “Bardhosh Gërvalla” u mbajt Akademi përkujtimore kushtuar 34 vjetorit të pavdekësisë së Trinomit të lirisë, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla edhe LSHAKSH-së në Gjermani, ku u mbajt një Orë letrare me karakter garues, njofton shkrimtari Neki Lulaj. Vendi i parë me kompletin e veprave të Jusuf Gërvallës i takoi poetit Neki Lulaj, me poezinë Kurora e viteve….Tre lisa u nisën flakë dhe u bënë diell lirie. / Shqiptari.eu

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...