Published On: 22 Janar, 2016

Në Fier arrestohet oficeri i SHISH-it, bashkëpunonte me krimin

  • Arrestohet një oficer i Shërbimit Informativ të Shtetit lidhur me atentatin mafioz të 8 janarit 2016 në Fier, ku mbeti i vrarë Denis Kasa, 44 vjeç, ndërsa u plagosën dy miqtë e tij, Elton Margariti dhe Klement Kastrati, të cilët udhëtonin me të në mjet. Në pranga ka rënë Florjan Bushi.

Oficeri i Shërbimit Informativ Shtetëror, Florian Bushi, dyshohet të ketë bashkëpunuar me autorin e vrasjes së Denis Kasajt, në ngjarjet e 8 janarit në Fier.

Arrestimi i tij u konfirmua nga Prokurori për Krime të Rënda, Blerim Tominajt, sipas të cilit, ka dyshime se oficeri i SHISH ka furnizuar me informacion autorin e vrasjes Ilir Memushaj.

Sipas hetimeve, mësohet se në telefonin e Ilir Memushajt janë gjetur dokumente përgjimi që punonjësi i SHISH ia kishte vënë në dispozicion autorit të vrasjes.

Tominaj: Oficeri i SHISH Florian Bushi, shpërdoroi detyrën, akuzohet se bashkëpunoi me bandat kriminale. Oficeri i SHISH Bushi u dha informacione bandave për ngjarjen në Fier. Oficeri i SHISH u arrestua sot me urdhër prokurorie.

Ndërkohë, lidhur me ngjarjet e fundit kriminale të ndodhura në Durrës, drejtori i përgjithshëm për krimin e organizuar, Ardian Çipa, tha se po hetohen sipas rastit.

Ardian Çipa: Po hetojmë ngjarjen kriminale të ndodhur në Durrës.

Deklaratat u bënë në përfundim të takimit që drejtuesit e lartë patën në qytetin bregdetar të Durrësit, për ngjarjet e fundit kriminale që kenë tronditur këtë qytete dhe jo vetëm.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...