Published On: 28 Dhjetor, 2015

Në ditën e krishtlindjeve, turistja kafshohet nga peshkaqeni (Foto/Video)

Pamje Shqetesuese!

Një turiste është kafshuar nga një peshkaqen gjatë një notimi në det në Gran Canaria me të afërmit e saj, në ditën e Krishtlindjeve.

Krahu i Cristina Ojeda, ‘ishte lënduar gjatë incidentit dhe ajo u dërgua në spital, por ishte në gjendje.

“Sot kam pasur një takim ballë për ballë me një peshkaqen gjëra që ndodhin kur ju të notoni në Canaries në dhjetor”, tha ajo.

38-vjeçarja nga Madridi, ishte në pushime me familjen e saj kur ajo ishte kafshuar në plazhin e Arinaga në Agüimes në bregun lindor të Gran Canaria, e cila është një zonë popullore me zhytësit.

Duke rikujtuar sulmin që ka ndodhur jo larg nga vija bregdetare, ajo i tha një gazete lokale: “Kam vënë re diçka të ketë tërhequr në krahun tim të majtë, por unë nuk i kam kushtuar shumë vëmendje për shkak se ajo më dukej sikur një qen thumbues kur është duke luajtur.

“Unë fillova të notoj drejt bregdetit, por atëherë unë ndjeva një kafshim tjetër përsëri”.

“Pas një sekondi unë ndjeva diçka që më rrëmbente mua, unë e ktheva kokën dhe e pashë atë duke më tërhequr mua. Ky ishte një peshk. Unë e godita atë me dorën e djathtë dhe pashë krahët e tij duke notuar”./

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...