Published On: 22 Maj, 2016

Në Detroit, do të organizohet ahengu më i madh festiv i shqiptaro-amerikanëve

Detroiti, metropoli i Michiganit, vendi i kulturës amerikane dhe i rrymave të ndryshme muzikore do të jetë vendi ku do të tubohen shqiptaro-amerikanët. Me 4 dhe 5 qershor, në Hart Plaza në Detroit, do të organizohet ahengu më i madh festiv i shqiptaro-amerikanëve, do të kumboj Hart Plaza fuqishëm shqip, aty do të mbahet Festivali shqiptaro-amerikan/Albanian-American Festival, i ngjyrosur kuq-zi, vendi do të stoliset edhe me flamuj të Kosovës, aty do të dëgjohet zëri i yjeve të estradës shqiptaro-amerikane të të gjitha rrymave muzikore, duke përfshirë instrumentet dhe meloditë autoktone shqiptare. Është kjo ngjarja më e madhe festive që do të mbahet ndonjëherë në Michigan, duke u realizuar pritjet shumëvjeçare të ideuara edhe më herët, të cilat kanë mbetur të pa realizuara, derisa përfundimisht do të bëhet realitet dhe ëndërr e realizuar e Ben Pëllumbit, Gani Viles e shumë shqiptaro-amerikanëve të tjerë të cilët përbëjnë grupin organizativ. Gëzuar!

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Aqifi thotë:

    I lumte sigurimit te shtetit qe po e pregatit kete manifestim Hajrin mos ia pafshin sic nuk ia kane pare

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...