Published On: 11 Mars, 2016

Në Deçan, iu dha lamtumira e fundit doktor Arif Ramosajt


Adem Lushaj

Familjar, koleg të profesionit dhe qytetar të shumtë, ia dhanë lamtumirën e fundi, doktorit të Spitalit Regjional të Pejës, Arif Ramosaj nga Carrabegu i Ulët e Komunës së Deçanit, i cili vdiq në moshën 50 vjeçare pas një sulmi të papritur në zemër.

Në mbledhjen Komemorative të organizuar nga Komuna e Deçanit, vepra e doktor Arifit është vlerësuar lart, si nga kolegët e tij, ashtu edhe nga bashkëvendësit. Me këtë rast, kryetari i Komunës Rasim Selmanaj, ka thënë se, vdekja e mori njeriun që i duhej më së shumti qytetarëve, i duhej profesionit të cilin e kishte përzgjedhur. “Arif Ramosaj, ishte fisnik i afërt me qytetar, i përgjegjshëm për pacientët e tij, i dashur për kolegët”, është shprehur Kryetari Selmanaj në fjalën e tij lamtumiëse, për të cilin dotkor Arifi do jetë përgjithmonë në zemrat dhe kujtesën e popullit. Gjithnjë sipas tij, dhembja dhe pikllimi e ka kapluar Deçanin, vendlindjen ku do të pushoj përjetësisht shpirti i tij, por edhe krenaria për të. “Kemi dhembje, por edhe krenari për veprat e tuaja prej mjeku, prej humanisti të pa shoq. Njerzit si Ju, nuk vdesin asnjëherë, por vepra jote do ndriçon mbi këtë nënqiell, në shpirtin e këtij populli”, ka thënë në përfundimtare për bashkëveprimtarin e tij, Kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj.

Në këtë komemoracion kanë folur edhe Hajdar Rexheahmetaj në emër të Qendrës së Mjekësisë Familjare “Adem Ukëhaxhaj” në Deçan dhe Sylë Nikçi në emër të Repartit të Internistikës të Spitalit Rajonal të Pejës.

ramosajdr arifram

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...