Published On: 20 Janar, 2016

Në Burgun e Dubravës janë konfiskuar 200 telefona celularë

  • Në emisionin “Betimi për Drejtësi” në RTK, Ismail Dibrani, drejtor i Burgut të Dubravës, ka thanë se brenda vitit gjatë bastisjeve tek të burgosurit kanë arritur të konfiskojnë rreth 200 telefona celularë.

Sipas tij, tashmë kontrabanda me telefona është minimizuar dhe rreth 30 oficerë korrektues janë në procedura disiplinore.

Gjatë intervistës, Dibrani ka thënë se në dy pavijone, autoritetet e burgut tashmë kanë vendosur penguesit e valëve të telefonisë mobile.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...