Published On: 8 Shtator, 2016

Në Bruksel sot vazhdon dialogu teknik Prishtinë-Beograd

Sot në Bruksel pritet që të fillon dialogu teknik mes Prishtinës dhe Beogradit, ndërsa temë e bisedimeve e ditës së dytë është paraparë për kadastër, pranimi i diplomave dhe formimi i Asociacionit të Komunave Serbe.

Në Bruksel mbrëmë ka përfunduar dita e parë e bisedimeve në kuadër të raundit të ri të dialogut Prishtinë-Beograd. Dje është biseduar për targat e Kosovës. Delegacioni i Prishtinës udhëhiqet nga ministrja për Dialog Edita Tahiri ndërsa atë të Beogradit e udhëheq drejtori i zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Gjuriq.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...