Published On: 24 Shkurt, 2016

Ndryshon plani i opozitës: Protesta do të mbahet të premten, më 26 shkurt

Deputeti i opozitës nga Nisma për Kosovën Zafir Berisha, bashkë me liderin e kësaj partie Fatmir Limaj e Valdete Dhushica-Bajramin, tani për momentin ndodhen te tendat e protestë-në shesh, raporton GazetaBlic.

Këtë e ka bërë të ditur deputeti Berisha, me ç’rast ka publikuar disa fotografi, si dhe ka dhënë lajmin se protesta e opozitës është vendosur për t’u mbajtur ditën kur Hashim Thaçi do të zgjidhet president, pra, protesta e paralajmëruar për të shtunën (27 shkurt), do të mbahet të premten (26 shkurt), raporton GazetaBlic.

Më poshtë mund ta gjeni të plotë shënimin e tij në facebook:

Opozita e Bashkuar vazhdon rezistencën e saj në mbrojtje te Republikës së Kosoves.

Rezistenca duhet të rritet edhe me teper për të mbrojtur kauzën opozitare e cila është ne mbrojtje të interesave të qytetarëve dhe Republikës së Kosoves.

Protesta e paralajmruar me 27 shkurt do te mbahet të premten me 26 shkurt.

Ftoj te gjithe qytetaret dhe aktivistet e subjektit politik në Kosovë të bashkohen në protesten paqesore dhe t’a shporrim këtë Qeveri kuislinge nga pushteti. /GazetaBlic/

10427233_1352535418109966_938826470636656078_n12743706_1352535454776629_8716805916367928106_n

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...