Published On: 17 Korrik, 2016

Ndryshojnë gjërat, nuk ishte ushtria turke që bëri puçin, ja se kush

A ishte grushti i shtetit një regji e luajtur nga Erdogan? Akuza vjen nga njëri prej parlamentarëve më të vjetër të Ankarasë, ish-Sekretari i Partisë Republikane dhe personazh shumë i njohur në politikën turke.

Deniz Baykal, ka deklaruar duke ngritur një sërë pyetjesh se si është e mundur që një puc i mirëorganizuar të mund të dështonte në aq pak orë si asgjë të mos ishte?

Ose më mirë, sikur të ishte fiks një blof? Përmes një postimi në Twitter ai ka lëshuar një akuzë shumë të rëndë ndaj presidentit Erdogan, përcjell Panorama.

Ai e akuzon të parin e shtetit turk se ishte ai regjisori i asaj që ndodhi mbrëmë, me qëllim që të realizonte reformën kushtetuese për të rritur kompetencën e tij dhe për të pasur fuqi ekzekutive.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. a pe din erdogani qe shumica e din qe puqi i grusht shtetit ka qen i organizuar prej erdoganite jo pre gylenit qata i kisha propozu erdoganit qe mos ta kerkon gulenin sepse ndoshta vjen koha qe i ndoll siq sadamit ne qoft se se mshell at goj sepse nuk mundet me lujt ai kunder gjith botes as aj po as rusija sa e dim se njeriu duhet te perkulei vetem allahut e jon ni dyshmonit rusit qe rusi me mujt ja nzir syt jo veq erdoganit por gjithve

    Përgjigjiuni
    Pelqej(7) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...