Published On: 26 Mars, 2016

Ndryshohen kartat e ngjarjeve politike, i mundshëm koalicioni LDK-VV

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Sali Asllanaj ka vlerësuar se kriza politike do të tejkalohet me sukses vetëm duke respektuar rregullat demokratike dhe ligjet. Ai i ka bërë apel opozitës të kthehet në Kuvendin e Kosovës sepse, sipas tij, aty po mungon debati i mirëfillt në mes të pozitës dhe opozitës.

Asllanaj në këtë intervistë për “Epokën e re” ka thënë se opozita me veprimet e saja të dhunshme i ka tejkaluar kufijtë dhe ka krijuar model të sjellës së papërgjegjshme ndaj shtetit.

Sipas tij, pamjet e gazit lotsjellës në Kuvend dhe sulmet ndaj institucioneve shtetërore me koktej molotovi nuk janë imazhe pozitive për vendin tonë.

Asllanaj nuk e ka përjashtuar mundësinë që në të ardhmen LDK-ja të bëjë koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...