Published On: 13 Gusht, 2016

Ndryshime në qeveri, Rama intesifikon lëvizjet kundër Metës

Muaji shtator pritet që të sjellë ndryshime në qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Kështu shkruan gazeta Sot, në kryeartikullin e saj.

Sipas kësaj gazete në muajin shtator Rama do të bëjë lëvizjen që mund ti sigurojë më shumë vota në Kuvend. Do të afrojë Shpëtim Idrizin dhe partinë e tij duke i dhënë një post ministror si dhe disa drejtori të rëndësishme.

Kjo në një farë mënyrë po bëhet si kundërpeshë e LSI-së, pas deklaratave të Ilir Metës se duhet një qeveri teknike. Këtë veprim Rama po e kryen me qëllim që të ketë sa më shumë vota të sigurta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...