Published On: 1 Korrik, 2016

Ndryshim i papritur, Kosovë – Kroaci luhet në këtë stadium

  • Lajm i papritur për ndeshjen e parë të Kosovës në shtëpi, atë ndaj Kroacisë

Kujtim Shala, zëvendësministri dhe Ministri i Kulturës, ka deklaruar se ndeshja e parë e Përfaqësueses së Kosovës me Kroacinë, për kualifikim në garat e Kampionatit Botëror që do të mbahet në vitin 2018, mund të luhet në stadiumin e Prishtinës.

“Ndeshja e parë e Kosovës do të jetë me 6 tetor me Kroacinë. UEFA i ka dërguar Kosovës një letër me ndërhyrjet që duhet të bëhen në stadiumin “Adem Jashari” në Prishtinë. Qeveria e Kosovës e ka miratuar buxhetin që Ministrisë së Kulturës i duhet për ta rinovuar stadiumin, dhe nëse këta dy muaj arrihet të kryhet puna ndeshja mund të luhet në Kosovë”, ka deklaruar Shala në emisionin Zona e Debatit në Klan Kosova.

Puna në Stadiumin e Prishtinës ka thënë Shala, do të bëhet në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, 75% qeveria dhe 25% komuna.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...