Published On: 14 Tetor, 2016

Ndodh në Kosovë, futbollisti humb fanellën – duhet t’i ndërrojë e gjithë skuadra (Foto)

Në Kosovë ndodh edhe kjo. Në mungesë të fanellave, lojtarët detyrohet që gjatë tërë sezonit të luajnë me vetëm një palë fanella dhe ato t’i ruajnë si “sytë e ballit”.

Qëndrim Krasniqi, mesfushor i Drenicës, në takimin e së mërkurës ndaj Prishtinës, në kuadër të javës 8 të Vala Superligës, nuk e kishte fanellën e kuqe, me të cilat luan si vendase Drenica.

Qëndrimit i kishte humbur fanella me numrin 6, mëson Gazeta Olle.

Fanella e humbur nga Krasniqi

Për shkak të kësaj, dhe në mungesë të një tjetër fanelleje të kuqe, Drenica u detyrua të luajë si vendase me fanellat dytësore, të bardha.

Nëse Krasniqi nuk e gjen fanellën, Drenica rrezikon të mos luajë në ndeshjet tjera me fanella të kuqe, ose ose të mos e aktivizojë fare Krasniqin!

Drenica u detyrua të luaj me fanella të bardha

Denica kishte barazuar me Prishtinën në këtë ndeshje pa gola.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...