Published On: 18 Janar, 2016

Ndocaj tashmë me një rival në Kuvend, ja kush është “Kauboji” i ri

Eduart Ndocaj u kthye në një fenomen të rrjeteve sociale dhe mediatike, pasi u paraqit me kapele Kauboji në Parlamentin shqiptar, pak para se të bënte betimin e tij si deputet, disa muaj më parë.

Të gjithë shkruan dhe u morën me kapelen e deputetit të qarkut të Lezhës, aq sa për një moment ajo u nxorr në akand për një qëllim të mirë, për t’i ardhur në ndihmë vogëlushit Kristi Maze me fonde ekonmike, për kurimin e tij në Itali.

Kapelja nuk u shit, sepse me sa duket ajo është e përzgjedhur nga fati që të qëndrojë mbi kryet e Ndocajt.

Por tashmë Ndocaj nuk është më i vetëm në Parlament.

Në fakt një tjetër “kauboj” është shfaqur sot me kapele.

Ai është deputeti demokrat Gent Strazimiri, i cili ndoshta për arsye të mungesës së flokëve ka dashur të ngrohet me kapele.

Edhe pse kapelja e Strazimirit është më tepër e stilit Sherlock Holmes, ajo gjithsesi është e mjaftueshme për ta bërë Ndocajn me një “rival” kauboj.

Deputetet e PD, Myqerem Tafaj dhe Gent Strazimiri,

Deputetet e PD, Myqerem Tafaj dhe Gent Strazi

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...