Published On: 30 Janar, 2016

Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s për Operacione viziton Kosovën

Komandati i Forcave të Kosovës të udhëhequra nga NATO-ja (KFOR), gjeneral-major Guglielmo Luigi MIGLIETTA, mirëpriti Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për Operacione, z. Patrick Turner, në Shtabin e Përgjithshëm të KFOR-it, në Kampin “Film City”.

Gjatë vizitës së tij, Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm ritheksoi angazhimin e Aleancës ndaj Kosovës. Ai shfrytëzoi rastin për t’u takuar me disa zyrtarë të lartë kosovarë, si dhe me përfaqësues të komunitetit ndërkombëtar, përfshirë Kreun e EULEX-it, z. Gabriele Meucci dhe Zëvendës Shefin e UNMIK-ut, z. Christopher Coleman. Ndihmës Sekretari i Përgjithshëm gjithashtu u takua me Drejtorët e dy Ekipeve Ndërlidhëse të NATO-s.

Aktualisht, KFOR-in e përbëjnë 5000 trupa nga 31 vende. Pjesëtarët dhe partnerët e NATO-s, nën mandatin e Kombeve të Bashkuara (OKB-së), vazhdojnë përpjekjet e tyre për të siguruar një ambient të qetë dhe të sigurt e liri të lëvizjes për të gjithë qytetarët dhe komunitetet në Kosovë.

 
 
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...