Published On: 29 Gusht, 2016

Ndeshjet/ De Biasi publikon listën kundër Marokut e Maqedonisë

Trajneri i Kombëtares shqiptare De Biasi ka publikuar listën e futbollistëve për 2 takimet e radhës, miqësoren kundër Marokun dhe ndeshjen e parë të kualifikueseve ndaj Maqedonisë.

Nuk kishte sesi të mungonin surprizat pasi tekniku italian ka lënë jashtë Orges Shehun duke grumbulluar portierin e talentuar të shpresave, Thomas Strakoshën.

Jahmir Hyka, Rei Manaj dhe Thoma Strakosha janë risitë e Gianni De Biasi në listën e lojtarëve të grumbulluar për këto dy takime.

LISTA:

Portierë: Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Alban Hoxha.

Mbrojtës: Mërgim Mavraj, Berat Gjimshiti, Naser Aliji, Frederik Veseli, Ansi Agolli, Andi Lila, Elseid Hysaj.

Mesfushorë: Ledian Memushaj, Odise Roshi, Ermir Lenjani, Ergys Kaçe, Taulant Xhaka, Amir Abrashi, Burim Kukeli, Jahmir Hyka.

Sulmues: Armando Sadiku, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Shkëlzen Gashi, Rei Manaj.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...