Published On: 18 Gusht, 2016

Ndërtohet droni i parë nënujor (VIDEO)

Më 30 gusht pritet të dalë në shtije droni i parë nënujor.

Droni i quajtur “ Fathom One” zhyhet deri në 30 metra thellësi dhe kushton 600 dollarë.

Pajisja do të kontrollohet me anë të një telefoni smart apo tablet dhe mund të përdoret për disa qëllime, si për inspektimin e kabujve dhe tubave nënujorë të dëmtuar, në operacionet e kërkimit, të studimeve shkencore apo thjesht për argëtim. /albeu.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...