Published On: 20 Gusht, 2017

Ndërron jetë legjenda hollivudiane Jerry Lewis

  • Jerry Lewis, një nga komedianët më të suksesshëm në Hollywood, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Bashkëpunimi i tij 10 vjeçar me Dean Martin i shfaqi në 16 filma duke arritur sukses të madh.

Lewis u bë aktori më i paguar në Hollywood me paraqitjet në The Bell Boy, Cinderfella dhe The Nutty Professor.

Aktori vdiq në shtëpinë e tij në Las Vegas.

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...