Published On: 24 Shkurt, 2016

NDËRROI JETË FATBARDH ABAS KUPI

Një lajm i hidhur nga Nju Jorku.Sot, e Martë 23 Shkurt 2016, rreth orës 4 e 30, në North Shore Hospital – Long Island, NY, i rrethuar nga përkujdesja e fëmijëve dhe familjarëve, ndërroi jetë Fatbardh Kupi, një nga legjendat e qëndresës antikomuniste, i biri i Heroit të 7 Prillit 1939, Abas Kupit.
Shëndeti i Fatbardhit erdhi duke u rënduar derisa sot, zemra e tij i ndaloi të rrahurat.
Gazeta Dielli e mësoi lajmin nga Lek Mirakaj, bashkëvuajtësi i Bardhit.
Federata Vatra dhe Gazeta Dielli u shprehin ngushëllimet më të thella fëmijëve dhe miqëve.
Sapo të mësojë për oararin e shërbimeve funerale dhe ato të varrimit Gazeta Dielli do të përcjellë informacionet e duhura për komunitetin. (Gazeta Dielli)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...