Published On: 19 Shkurt, 2016

Ndërpritet seanca nga gazilotsjellës dhe rrahjet e deputetëve

Fjalim mbajti kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, po mban fjalim duke thënë se qytetarët pa bishta ia kanë hequr maskën regjimit mashtrues.

Ju e keni shpallur regjim antidemokratik, sundimtarësh, dhunshëm po e mban shtetin të kapur, po mban seanca të dhunshme, deputetët po i kidnapojnë dhe mbajnë në burgje, i fusin armët e zjarrit në selitë e opozitës, gjuajnë gurin dhe fshehin dorën.

Kjo qeveri ka filluar si regjim dhe po përfundon si regjim, regjimi Mustafa Thaçi-Mustafa, nuk ekziston më.

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, e lexoi mezi një deklaratë të propozuar nga shumica në Kuvend, që të marrin vendim për ti mbrojtur dy deputet të Kuvendit të Kosovës, Anton Quni dhe Rrustem Berisha, udhëheqës në betejën e Koshares dhe të brigadës “Agim Ramadani”.

 Ndërmjet tymit të gazit lotsjellës, shumica e deputetëve në këmbë dhe jashtë thuaja, me 79 vota pro është miratuar deklarata e Kuvendit që merr në mbrojtje deputetët që u dënuan nga një gjykatë në Serbi.

Më pas kryetari Veseli e ndërpreu seancën për pauzë 5 minutëshe, por që po vazhdon.

Shqiptari.eu

 

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...