Published On: 7 Tetor, 2016

Ndërkombëtarët kërkojnë Era Istrefin në Eurovision/ Ja pse ajo është perfekt

Wiwiblogs është site-i më i ndjekur për sa i përket kompeticionit të Eurovison-it. Vitin e kaluar kujtojmë se gazetarët e tyre u morën gjatë me përfaqësuesen tonë, Eneda Tarifën, madje e mbështët shumë. Ndërsa këtë vit ata kanë një kërkesë nga organizatorët e këtij eventi në Shqipëri. “Dërgoni Era Istrefin në Eurovision. Ajo është perfekt për atë punë.”- thuhet në shkrimin e tyre.

Wiwiblogs ka përmendur faktin se gjatë viteve të kaluara rezultatet e Shqipërisë kanë qenë jo dhe aq të mira, për këtë nevojitet një përfaqësuese si Era. Sipas tyre këngëtarja që do t’i sillte sukses Shqipërisë në “Eurovision 2017”.

Blogu i famshëm e ka krahasuar Erën me emra ndërkombëtarë të muzikës si Rihannna.

Vitin e kaluar “Wiwiblogs” sugjeroi për Shqipërinë se kënga e cila do të zgjidhej për ta përfaqësuar “Eurovision” të zgjidhej nga festivali “Kënga Magjike” dhe jo nga festivali i RTSH-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...