Published On: 15 Janar, 2016

Ndërkombëtarët kërkojnë edhe ikjen e Musa Xhaferrit !?

Diplomatë europerëndimor dëshirojnë që edhe Musa Xhaferri, zëvendëskryeministri për Marrëveshjen e Ohrit të mos jetë i përfshirë në Qeverinë e përkohshme, e cila do të jetë e angazhuar për zgjedhjet e reja. Burime diplomatike i thanë INA-s, që nga qeveria e përkohshme duhet të ikin njerëzit më të ekspozuar në bisedat e përgjuara dhe se një nga protagonistët më të shfaqur është Xhaferri për shkak se konsiderohej si linja e BDI-së në komunikimin me pushtetin e Gruevskit dhe Mijallkovit.

“Ai duhet të largohet dhe në vend të tij të vjen një figurë apo personalitet i ri i kësaj partie, që nuk ka dosje kriminale dhe është i korruptuar. Nga figurat e tilla janë ato që së fundi kanë nxitur debate për reforma brenda kësaj partie”, tha burimi ynë.

Musa Xhaferri deri tani është ministri apo zëvendëskryeministri i pazëvendësueshëm apo i pandërruar në BDI.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...