Published On: 29 Janar, 2016

Ndalohet ish ministri Spiro Ksera akuzohet për vjedhje

Spiro Ksera, ish-ministër i Punës dhe Çështjeve Sociale në Qeverinë e kryeministrit Sali Berisha është arrestuar mbrëmjen e sotme nga policia e Gjirokastrës.
Për arrestimin e tij është zbatuar një urdhër i prokurorisë së Tiranës i mbështetur në një vendim të gjykatës.

Ksera akuzohet për vjedhje duke shpërdoruar detyrën për disa tendera gjatë kohës që ishte ministër. Hetimet kishin nisur prej pak kohësh dhe dyshohet se ai ka abuzuar për një shumë rreth 30 milion lekë të reja për tendera në organizmin e disa aktiviteteve të ministrisë.

Si bashkëpunëtor i tij dyshohet se ka qenë edhe Klevis Bitro, ish-shefi i kabinetit i cili është aktualisht në burg korrupsion. Ksera ishte ministër i punës nga viti 2009 deri në vitin 2013./lapsi.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...