Published On: 3 Gusht, 2016

Ndalet rryma në gjysmën e Kosovës, kur Bulliqi nisi prezantimin për Demarkacionin

Në kohën kur profesori i gjeografisë dhe njëherësh deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Shpejtim Bulliqi po presentonte faktet se Kosova humbë një pjesë të territorit të saj, nga marrëveshja për ndarje të kufirit me Malin e Zi, gati gjysma e Kosovës ka mbetur pa rrymë, raporton gazetablic.com

“Gazeta Blic” nga burimet e saj, mëson se një pjesë e qytetarëve të Kosovës është furnizuar me rrymë tek pas përfundimit të presentimit të fakteve nga ana e Bulliqit.

 “Që nga momenti kur Bulliqi, ka nisur t’i presentoj gjetjet e tij lidhur me çështjen e Demarkacionit, është ndërprerë rryma, ajo ka ardhur tek pasi që deputeti nga LDK-ja, ka përfunduar fjalimin e tij”, thotë një burim i sigurtë i Gazetës Blic.

Ndonëse reduktimet mund të kenë qenë të qëllimshme, zyrtarisht nuk ka asnjë informatë lidhur me këtë.

Për një gjë të tillë ka shprehur pakënaqësi edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e “Nisma për Kosovë”, Valdete Bajrami e cila në një shkrim në proflin e saj në rrjetin social Facebook thotë se reduktimi i rrymës në shumë vende të Kosovës është bërë që tu pamundësohet qytetarëve ndëshimi i debatit të ekspertëve.

Definitivisht pse arrin deri në këtë pikë ky pushtet jolegjitim sa të ndalin rrymën në shumë vende të Kosovës vetëm mos me ndëgju qytetarët debatin e ekspertëve ku janë duke i ofruar të gjitha faktet, hartat që po e dëshmojnë se përfundimisht ky komision e ka bërë punën keq.

Por është e kot sepse kjo marrëveshje nuk do të kalon me pallavrat e Murat Mehës, Isa Mustafes e Hashim Thaçit”, shkruan Bajrami.

“Gazeta Blic” është duke e kontaktuar KEDS-in, për ta kuptuar arsyen e reduktimeve.

Për detaje të tjera “Gazeta Blic” do të ju informojë pas pak.. 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ferx thotë:

    Nuke eshte hera e pare se rryma ose nderpreja e saje tani me eshte strategji e pushtetit …dhe kjo ndodhe 17 vite rreshte…dhe ata qe japin urdher per nderprerjen e saje , votohen gjithnji nga ata qe mbesin pa rryme
    Apsurd me te madh zor se mund te shifet diku tjeter…budallallek me te madh zor se mund te degjohet diku tjetet

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...