Published On: 7 Prill, 2016

Ndahet nga jeta veprimtari Mark Smajl Nikaj

Sot në Prishtinë, në moshën 74 vjeçare ka ndërruar jetë veprimtari i shquar Mark Smajl Nikaj.
Mark Nikaj ishte aktivist i çështjes kombëtare, punoi si gazetar dhe shërbeu si urë lidhëse në mes Kosovës dhe gazëtarëve të huaj gjatë periudhës së okupimit serb dhe ishte një ndër veprimtarët kryesor të shoqatës Nëna Terezë.
Varrimi i të ndjerit bëhet nesër, me 8 prill, në fshatin Lugbunarë në Gjakovë, në ora 15:00.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...