Published On: 8 Tetor, 2016

Ndahet nga jeta pedagogu Gilman Bakalli

Ish deputetit i Partisë Demokratike dhe pedagogu i njohur, Gilman Bakalli është ndarë papritur nga jeta.

Mëshohet se shkak është bërë një leucemi akute. Pavarësisht përpjekjeve për të mbajtur në jetë, mësohet se Bakalli u nda nga jeta rreth orës 18.30 në moshën 49-vjeçare.

Bakalli ishte diplomuar në gjermanistikë në universitetin Luigj Gurakuqi të Shkodrës.

Ai mbajti mandatin e deputetit nga viti 2005 deri në vitin 2009.

Deri ditët e fundit, Bakalli punonte si pedagog në Universitetin Evropian të Tiranës në Departamenti i Komunikimit dhe Marrëdhënie Publike, Fakulteti i Shkencave Sociale dhe Edukimit.

Kishte një përvojë 15-vjeçare në mësimdhënie në nivel universitar, në fushën e teorive të letërsisë, përkthimit, komunikimit ndërkulturor dhe teorive të komunikimit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...