Published On: 6 Mars, 2016
Bota |

Ndahet nga jeta ish-Zonja e Parë e SHBA-ve Nensi Regan

Është ndarë sot nga jeta në moshën 94-vjeçare ish-Zonja e Parë e Amerikës Nensi Regan, bashkëshorte e ish-presidentit Ronald Regan.

Ajo mbylli sytë mëngjesin e sotëm në Los Anxhelos pasi vuante prej kohësh nga sëmundjet e zemrës. Nensi ishte e martuar prej 52 vitesh me Ronaldin dhe konsiderohet si një ndër bashkëshortet më ndikuese në historinë e presidentëve amerikanë.

Fillimisht ajo u kritikua për shpenzimet e mëdha në rinovimin e Shtëpisë së Bardhë por më vonë është bërë një figurë popullore dhe e dashur.

Nensi Regan lindi në Nju Jork dhe kishte si profesion të parë aktrimin, ajo ishte Zonjë e Parë e SHBA-ve nga vitet 1981-1989.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...