Published On: 13 Qershor, 2016

Natyra e egër: Shihni çfarë bën krokodili

jë antilopë e vogël dhe rraskapitur kishte shkuar të shuante etjen në një pellg në mesin e të nxehtit afrikan.

Por ky vendim pati pasoja të rënda për kafshën e vogël, pasi brenda ujit ndodhej një krokodil i uritur.

Lufta për mbijetesë është e ashpër në Parkun Kombëtar Kruger në Afrikën e Jugut, ku kafshët janë duke luftuar për të gjetur ujë të mjaftueshëm për të jetuar.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...