Published On: 28 Maj, 2016

NATO zbret në Tiranë, Topalli: Falë lobingut që bëmë ne!

Në Pallatin e Kongreseve nisi punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s, e para e këtij lloji që zhvillohet në vendin tonë.

Ndërkohë që Tirana është blinduar dhe në qendër të Asamblesë Parlamentare do jetë lufta kundër terrorizmit, ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli thotë se kjo mbledhje u bë e mundur falë lobingut të bërë tre vjet më parë.

“Jam e lumtur që së bashku me Leonard Demin dhe kolegë të tjerë arritëm tre vite më parë, pas një pune të madhe dhe një lobingu të fuqishëm, që të bëjmë të mundur vendimin që kjo Asamble të mblidhej në Tiranë, maj 2016,” shkruan Topalli në FB.

Të shtunën, Topalli postoi edhe disa foto nga Asambleja.

“Me Karl Lamers (Kryetar i grupit politik të qendrës së djathtë dhe ish-president i Asamblesë së NATO-s) dhe Hon. A. Raynell Andreychuk (senatore kanadeze)” shkruan Topalli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...