Published On: 30 Maj, 2016

NATO kërcënon Rusinë, do të paguajë agresivitetin e saj

Asambleja parlamentare e NATO-s e cila përfundon punën treditëshe pranverore në Tiranë nga vendet anëtare ka kërkuar t’i kundërvihen vendosmërisë ushtarake të Rusisë.

Asambleja ka kërkuar nga vendet anëtare që të ndajnë më mirë barrën e mbrojtjes së përbashkët.

Kryetari i Asamblesë Parlamentare avokati amerikan Michael Turner ka thënë se “agresiviteti i Rusë ka çmim” dhe ka ftuar partnerët evropianë të rrisin buxhetin paraparë për mbrojtje, njofton AP, transmeton Koha.net.

“Moska ka vendosur që mbrojtja e interesave të saj është më e mirë nës punon kundër nesh. Sfida nag Rusia është e vërtetë dhe serioze”, ka thënë Turner .

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...