Published On: 28 Maj, 2016

NATO, gjermani: Shqipëri me dy fytyra, të rinj me makina luksi

Në Asamblenë Parlamentare të NATO-s në Tiranë, një hapësirë iu kushtua edhe zhvillimit ekonomik në vend.

Përfaqësuesi i Gjermanisë tha se i kishte rënë në sy hendeku i zhvillimit.

“Pasha një Shqipëri me dy fytyra.

Pashë të rinj me makina të shtrenjta.

Çfarë bën qeveria që përqendrimi i pasurisë të mos jetë në pak duar?

Çfarë bën qeveria për të formalizuar ekonominë?”, tha ai.

Ministrja e Ekonomisë, Ilva Ikonomi, tha se qeveria e di se vendi ka pabarazi, ndërsa theksoi se ka projekte për të zbutur këtë hendek

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Ekrem Pireva thotë:

  Per projekte ( ne leter ) si ju ne Shqiperi ashtu edhe keta genjeshtaret ” tane ” ne Kosove , nuk qendroni fort keq,por, ne praktike mo Zo.. me keq !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhelal Ferizi thotë:

  mendjemedhej fodull arrogant klanore primitiv te pa edukate grabits te pa merita dhe te pa skuprullt klane te zeza te cilat e zhgenjyen popullin shqiptar -pasuri e vjedhur e pa merita

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Xhelal Ferizi thotë:

  kjo nuk esht qeveri -keta jan faraon bandit -te cilet duan sadizem dhe shkaktim te lendimeve popullit –anarki xhungel sistem te perzier me krim e dinasti shpirtash te zi–te cilet e shkaktojne pernjdekjen epopullit shqiptar –disa demon te zi te pa shpirte me shpirte katrani e kan pasurine ne dore -ndersa q ytetaret jetojne ne ferr –ketyre populli duhet me u marres pasuirne e me fute burgjeve -nga te gjith popujt e botes njerzit ma arrogant dhe me hiq e ma egoist se sa qeveritaret shqipgfls nuk ka se bashku me klanet e tyre satane -pradnaj populli duhet te merr masa te ashpra kunder ketyre mizorve qe e sollen ferrin
  mbi dhe e toke te shqiperise etniike dhe aaq te pa meshire jan sa qe nuk ka me shpirta katila e demon prandaj populli po ike i zhgenjyer si pa krye prej atdheut

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...