Published On: 8 Prill, 2016

Naser Rugova: Tentuan ta mohojnë, ta djegin edhe ta heqin nga ftesa e inaugurimit të ”presidentit” simbolin e Presidentit Rugova

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandali-panama-papers-nxjerr-edhe-emrin-e-hashim-thacit-ja-per-sa-para-2/

 

Anëtari i LDK-së, Naser Rugova ka thënë se simboli i Presidentit Rugova – Flamuri i Dardanisë është i vetmi simbol në institucionet shtetërore aktuale që ka brumë kombëtar, njofton Klan Kosova.

“Tentuan ta mohojnë, ta djegin, së fundit edhe ta heqin nga ftesa e inaugurimit të ”presidentit” të ri të vendit!
Por ky simbol jeton dhe do jetojë gjithmonë në mendjet dhe zemrat e shqiptarëve të Kosovës – Dardanisë Antike!”

“Kjo tokë, ky popull dhe simbolet e qenies nacionale ju mbijetuan shumë perandorëve,sulltanëve, krajlave, barbarëve, uzurpuesve, kriminelëve, tradhtarëve dhe farës së ligë!
Do mbijetojnë edhe tani nga bajlozët dhe puthadorët e tyre!”, ka thënë Naser Rugova.

Ky është postimi i tij i plotë në Facebook:

“Ky simbol i Presidentit Rugova (stema e zyrës së presidentit të Republikës së Kosovës) është i vetmi simbol në institucionet shtetërore aktuale që ka brum kombëtar.
Tentuan ta mohojnë, ta djegin, së fundit edhe ta heqin nga ftesa e inaugurimit të ”presidentit” të ri të vendit!
Por ky simbol jeton dhe do jetojë gjithmonë në mendjet dhe zemrat e shqiptarëve të Kosovës – Dardanisë Antike!
Kjo tokë, ky popull dhe simbolet e qenies nacionale ju mbijetuan shumë perandorëve,sulltanave, krajlave, barbarëve, uzurpuesve, kriminelëve, tradhtarëve dhe farës së ligë!
Do mbijetojnë edhe tani nga bajlozët dhe puthadorët e tyre!
Tradita vazhdon!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...