Published On: 31 Maj, 2017

Naser Rugova fillon fushatën: Për një Republikë dinjitoze dhe prosperuese për të gjithë!

Kandidati i LDK-së për Kuvendin e Kosovës, Dr.Naser Rugova nëpërmjet një statusi në Facebook, ka njoftuar për fillimin e fushatës zyrtare nga ana e tij.

“Sot zyrtarisht fillojmë fushaten zgjedhore, me besë dhe shpresë për një Kosovë më ndryshe, për një Republikë dinjitoze dhe prosperuese për të gjithë qytetarët e vendit tonë!
Voto LDK!”, shkruan Rugova.

Naser Rugova është një nga veprimtarët më të njohur të LDK-së të brezit të tij, tani brezi i mesëm i LDK-së. Ka qenë edhe më parë deputet në Kuvendin e Kosovës dhe është kushëri i presidentit të ndjerë Dr.Ibrahim Rugova. Ai ka një mbështetje të gjer në elektorat, dhe është një figurë tejet popullore dhe e mbështetur gjerësisht.

SHQIPTARI.eu

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...