Published On: 22 Maj, 2016

NASA: Marsi po i afrohet tokës (Foto/Video)

NASA ka nxjerrë një portret të bukur të planetit pas të cilit njerëzimi është obsesionuar aq shumë.

NASA ka lëshuar një imazh të mahnitshëm të Marsit, të kapur nga teleskopi i hapësirës Hubble për të treguar efektin që sezonet kanë në planetin e kuq.

 Fotografia shfaqë planetin si asnjëherë më parë, me re mbi sipërfaqe dhe një pamje më me ngjyra. Imazhet e kapura janë nga teleskopi Hubble, i cili ishte 30 milje larg planetit.

Më 30 maj, Marsi do të jetë më pranë Tokës se që ka qenë në 11 vitet e fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...