Published On: 19 Maj, 2016

NASA: 2016-ta viti i ferrit, temperatura super të larta

NASA ka dhënë një lajm shqetësuar për sa i përket temperaturave gjatë vitit 2016-të. Sipas ekspertëve të NASA-s, ky vit do të jetë më i nxehti në histori, ku temperaturat e larta pritet të vijojnë deri në fund të muajit tetor.

Sipas ekspertëve, vera do të jetë e nxehtë dhe e thatë, ku parashikohen temperature ekstremisht të larta në shumë vende të botës.

Ndërkohë që gjatë muajit prill janë shënuar temperatura rekord.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...