Published On: 13 Tetor, 2016

Nait Hasani: Para Edi Ramës kemi thënë se Trepça është e Kosovës!

Deklarata e kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, Edi Rama në Beograd se Trepça është e Kosovës, ka nxitur reagime të shumta.

Edhe deputetët kosovarë e kanë komentuar këtë deklaratë të kryeministrit shqiptar.

Njëri prej tyre që e ka komentuar për Gazetën Blic është deputeti Nait Hasani, i cili ka theksuar se këtë gjë e kanë thënë para Edi Ramës.

“Ne kemi tënë para tij që Trepça është e Kosovës. E kemi miratuar ligjin që Trepça është e Kosovës dhe nuk ka qenë kurrë e Serbisë”, ka theksuar Nait Hasani, për Gazetën Blic.

“Trepça është një minierë në Kosovë dhe ju çfarë bëni? E transportoni në Beograd? Ajo minierë i përket qytetarëve të Kosovës. Kjo ka të bëjë me ekonominë”, tha sot kryeministri shqiptar Edi Rama, që po merr pjesë si panelist Në Samitin e Beogradit për Sigurinë.

Vuçiq ia ktheu duke thënë se në momentin që pa prezencë të madhe të medias kosovare, e dinte që “Edi do të bënte një politikë ditore”./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...