Published On: 20 Qershor, 2016

Nait Hasani: Nuk besoj që PDK-ja ta pranojë ratifikimin e versionit aktual të demarkacionit me Malin e Zi

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani nuk  beson që partia ku bën pjesë do ta pranojë ratifikimin e versionit aktual të demarkacionit me Malin e Zi.  Ai ka thënë se kolegët e tij partiakë do ta kërkojnë rishikimin e kësaj marrëveshje dhe shkarkimin e komisionit qeveritar që ka arritur këtë marrëveshje.

Në një intervistë për “Epokën e re”, Hasani ka deklaruar se mosratifikimi i demarkacionit është një shans i mirë i qetësimit të situatës politike në vend.

 “Besoj se kjo parti do të kërkojë që të rishikohet marrëveshja për caktimin e kufirit me Malin e Zi dhe shkarkimin e komisionit aktual për këtë çështje. Kolegët e mi nga PDK-ja do ta bëjnë këtë dhe kjo do të jetë një mundësi e mirë për ta stabilizuar gjendjen në Kosovë”, ka thënë Hasani.
LEXO:  Bulliqi ka një propozim konkret për Qeverinë rreth demarkacionit

Ai është shprehur i kënaqur që tashmë deputetët e PDK-së nga rajoni i Dukagjinit po e vlerësojnë demarkacionin si të gabueshëm. Sipas tij, përdorimi i metodës së kadastrës për përcaktimin e kufizimit me Malin e Zi ka qenë i gabueshëm./REL

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...