Published On: 26 Gusht, 2016

Nait Hasani ironizon me deklaratën e Hashim Thaçit: “Jemi duke jetuar në kohë historike”

Njëri nga deputetët më të zëshëm kundër demarkacionit me Malin e Zi, Nait Hasani e ka komentuar për Gazetën Blic një deklaratë të ish- shefit të tij- presidentit aktual, Hashim Thaçi, i cili kishte thënë se deputetët që votojnë kundër demarkacionit, do të kanë përgjegjësi historike.

Hasani i cili fuqishëm e kundërshton demarkacionin me Malin e Zi, ka ironizuar me këtë deklaratë të Hashim Thaçit.

 “Jemi duke jetuar në kohë historike”, ka thënë Hasani shkurt për Gazetën Blic.
Ndërkohë, më 1 shtator Kuvendi i Kosovës do të mblidhet për ta ratifikuar marrëveshjen për demarkacionin me Malin e Zi. Opozita në anën tjetër ka paralajmëruar kundërshtimin e demarkacionit me çdo kusht.

Gazeta Blic ndërkaq, ka raportuar se koalicioni nuk i ka numrat, dhe më 1 shtator mund të ndodh mos hedhja fare në votim e demarkacionit. / Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...