Published On: 9 Maj, 2016

Nait Hasani: Duhet të ndërrohen edhe ministrat!

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani ka kërkuar që të ndërrohen ministrat në kabinetin qeveritar. Ai në një intervistë të dhënë për emisionin “Info- Box” në RTV Dukagjinin, ka thënë se nuk mund të bësh reforma, nëse në të gjitha strukturat partiake i ke të njëjtët njerëz.

 “Janë të njëjtit ministër, janë të njëjtit njerëz. Nëse do me u fuqizu, duhet bërë ndryshime”, ka thënë ai, raporton Gazeta Blic.

Hasani është ndër njerëzit e vetëm, që në Konventën e Jashtëzakonshme të mbajtur nga PDK, drejtoi kritika të shumta në drejtim të partisë së tij, dhe mënyrës së si u zgjodh lideri i saj./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...