Published On: 10 Shkurt, 2016

Naim Rashiti: Vetëvendosje nuk kanë derë të hapur në Perëndim

Analisti Naim Rashiti është i ftuar në Zonën B të Klan Kosovës.

Rashiti ka thënë se faktori ndërkombëtar nuk lejon degradimin e situatës siç po pretendon opozita.

“Zgjedhjet e 2010 është manipuluar me 45 % të kutive, nëse VLAN do të formohej atëherë Perëndimi do të ishte në përkrahje të tyre”

“Opozita në veçanti VV nuk ka derë të hapur në perëndim dhe nuk e di si do t’ia krijojnë vetes derën e komunikimit, po flasin me një gjuhë sikur lëvizjet reformatore të viteve 60ta por konteksti është tjetër”.

“LDK ka qenë dukë pësuar pas vendimit për koalicion me PDK, kjo e ka kthyer LDK-në aty 22-25 %”

“PDK mbetet si PDK, po në një moment pa Hashim Thaçin nuk do të jetë e njëjtë”.

“Nuk e besoj që opozita po bën kalkulime elektorale, opozita po mundohet që përmes refuzimit ose rebelimit popullor ta cenojë Qeverinë dhe këtë koalicion”.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. safet thotë:

    Ama analist edhe analizen qe e paske ba bre he kuku per neve edhe per ty qe na kini thi… me kto analiza

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...