Published On: 30 Janar, 2016

Naim Murseli nga diaspora, menaxheri i shumë kompanive me famë

 

naimieng+

Nga Erald Selca

Shumë të rinjë e të reja po nderojnë Kombin Shqiptar në botë me vlerat e tyre profesionale, morale dhe njerëzore. Një nga ata emra të spikatur është edhe intelektuali i ri, e menaxheri i njohur i shumë kompanive prestigjioze në Kosovë, Shqipëri dhe Suedi e botë, i shumë- respektuari Naim Murseli, njëherit një nga këshilltarët e afërt dhe më besnik i ish Presidentit të Kosovës afaristit e humanistit me famë botërore z.Behgjet Pacollit.

I ri, i aftë, i ndershëm, kreativ, njohës i disa gjuhëve të huaja botërore Naimi po nderon kombin tonë nëpër botë, dhe krahas emrave si Majlinda Kelmendi, Igli Tare, Besnik Hasi, Lorik Cana, Elsa Lila,Inva Mula, Naimi po dëshmohet me vlerat e tij të shumta shumëdimensionale.

Zotëri Naimi shquhet për vlera të mëdha, për humanizëm, atdhetar i madh, e tifoz i madh i Kombëtares shqiptare një njeri shembullor me kulturë të lartë perëndimore, një intelektual i kalibrit botëror, i cili në të ardhmen do të jetë një nga liderët e kombit shqiptar e përvoja e tij është e mirëseardhur në vendin tonë me një mijë probleme. Sa të kemi të rinjë me kualitete kaq të larta si Naimi, ka vend për shpresë dhe unë si ish luftëtar, veprimtar kombëtar opinionist e publicist, ndihem krenar me të arriturat brilante të Naimit.

naimi1

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...